Državno prvenstvo U-2005

17.06.2022.g.

U Mostaru se održava Državno prvenstvo u rukometu za muškarce rođene 2005.g. i mlađe na kojem sudjeluje 9 ekipa, svrstanih u dvije grupe.
Utakmice su se igrale 2x20’.

Danas su naši momci odigrali dvije utakmice u svojoj grupi i u vrlo teškim mečevima zabilježili jedan poraz i jedan neriješen rezultat.
U prvom susretu igrali smo protiv domaćina Zrinjskog i savladani smo 18:14 (10:8).
Nakon izjednačenog otvaranja, Zrinjski je poveo i dobrom igrom povećavao prednost koja je do samog finiša prvog poluvremena iznosila 10:5.
Serijom 0:3 u posljednjim minutama prvog dijela uhvatili smo priključak i na odmor otišli sa -2.
Drugi dio bolje otvaraju domaći igrači i vode 13:10.
Slijedi period bolje igre naših momaka kada dolazimo na 15:14 i opasno prijetimo potpunim preokretom.
Međutim, sam finiš susreta pripada Mostarcima koji serijom 3:0 rješavaju sve dileme i zaključuju ovaj susret sigurnom pobjedom.

U drugom susretu sastali smo se sa jednim od favorita ovog prvenstva ekipom Konjuha iz Živinica.
Nakon otvaranja utakmice u kojem su se ekipe smjenjivale u vođstvu prvi pravimo razliku od +2 i vodimo 5:3.
Konjuh pravi seriju 0:3 i vraća prednost na 5:6.
Istom mjerom uzvraćaju naši momci i na semaforu je 8:6 za Gračanicu.
Slijedi period igre gol za gol, a onda se odvajamo na 13:9 i prijetimo velikim iznenađenjem.
Ipak do kraja poluvremena “narandžasti” uspjevaju spustiti našu prednost na 14:13.
U drugom dijelu nakon izjednačenja 14:14 sve do serije “stolara” 0:2 bukvalno se igralo gol za gol, kada je Konjuh poveo 18:19.
Međutim, naši momci uzvraćaju serijom 3:0 i pred sami kraj susreta vodimo 21:19.
Nažalost, u samom finišu ponestaje koncentracije i Konjuh sa dva vezana gola poravnava na 22:22.
Naš posljednji napad završio je tehničkom greškom, pa je Konjuh imao priliku u zadnjih 20-tak sekundi i da trijumfuje.
Na sreću uspješno smo se odbranili, pa je susret završen rezultatom 22:22.
Šteta, večeras smo bili bliži pobjedi od odlične ekipe iz Živinica.

Sutra je na programu naš susret sa prvakom Republike Srpske, Kozarom iz Kozarske Dubice, a o našem poretku u grupi pored rezultata iz tog meča mnogo će zavisiti i od ostalih rezultata.

18.06.2022.g.

Nažalost naši momci danas su poraženi u okviru B grupe, protiv ekipe Kozare iz Kozarske Dubice.
Dubičani su već u otvaranju poveli 4:0, a nije pomogao ni time-out naše klupe u ranoj fazi utakmice.
Pri rezultatu 10:8 za Kozaru pojavila se nada da možemo do preokreta, ali to je samo bio jedan trenutni bljesak, dok je sve drugo bilo u znaku igrača Kozare.
Poluvrijeme je završeno rezultatom 15:9, a na kraju je bilo 23:17 za danas bolju ekipu koja se ovom pobjedom zasluženo plasirala u 1/2 finale.

Osvojivši juče jedan bod protiv aktuelnog prvaka Konjuha zauzeli smo 4.mjesto u grupi i sutra igramo za 7.mjesto protiv ekipe Vogošće.
Sa druge strane Kozara će se sutra u 1/2 finalu sastati protiv do sada najubjedljivijeg Izviđača, ali Ljubušake tek očekuju prava iskušenja.
U drugom susretu Konjuh je savladao domaćina Zrinjskog 19:17, pa će mladi Živiničani kao prvi u grupi sa 5 bodova u 1/2 finale na megdan ekipi Banjaluke.
Zrinjski će kao trećeplasirana ekipa igrati za 5.mjesto protiv Žepča.

U A grupi postignuti su slijedeći rezultati:
Izviđač-Vogošća 24:11
Leotar-Žepče 19:22
Banjaluka-Vogošća 17:8
Izviđač-Žepče 25:20
Leotar-Banjaluka 17:20

Sretno našim momcima u sutrašnjem meču. Nema mjesta razočarenju, idemo sutra igrati, dati sve od sebe i uživati u ovom državnom prvenstvu.

19.06.202022.g.

Nakon trodnevnih borbi na završnici državnog prvenstva dobili smo novog prvaka, krenimo redom…

Naši momci su završnicu državnog prvenstva u rukometu za selekciju U-2005 završili pobjedom.
U utakmici za 7.mjesto savladali smo ekipu Vogošće.
Od samog početka, nametnuli smo svoj tempo i već u otvaranju poveli 7:3.
Poluvrijeme je završilo našim vođstvom 11:8.
U drugom poluvremenu održavali smo stečenu prednost, koja je u drugom dijelu nastavka postepeno rasla.
Završilo je našom ubjedljivom pobjedom 25:17.

U utakmici za 5.mjesto sastali su se Zrinjski i Žepče.
Uspješniji su bili igrači Žepča koji su nakon produžetaka slavili 30:29.
Prvo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri domaćina koji su stalno bili u vođstvu.
U pojedinim trenucima imali su prednost i od 4 gola razlike, a prvi dio susreta završen je 14:12 za Mostarce.
U nastavku bolja igra Žepčaka koji polako tope prednost domaćina, a nakon serije 0:3 imaju prednost 17:19.
Ipak u nastavku bolja igra Plemića koji preokreću rezultat na 25:24.
Ipak gosti uspjevaju poravnati i odvesti meč u produžetke.
Više nerava, koncentracije i sreće imali su mladi igrači Žepča koji nakon još jednog mini preokreta uspjevaju stvoriti nedostižnu prednost od dva gola razlike.
Zrinjski je samo uspio ublažiti poraz za konačnih 29:30.

Polufinalni susreti donijeli su zasluženu pobjedu Izviđača nad Kozarom 29:24 (12:11) koji je otpor Dubičana slomio u drugom dijelu susreta.
Drugi susret ponudio je pravu dramu i hičkokovsku završnicu u kojoj je Konjuh savladao Banjaluku nakon produžetaka 20:19 18:18 (6:8).
U regularnom dijelu utakmice Konjuh je odlično otvorio susret, poveo 5:1, a onda stao. Banjalučani prave seriju 1:7 i imaju +2 na poluvremenu.
U drugom dijelu Banjaluka ima i prednost od 3 gola razlike 8:11, ali ni Konjuh se nije predavao.
Nakon preokreta, poveli su “narandžasti” 14:13 i do kraja meča se gledala utakmica gol za gol.
Banjaluka je uspjela poravnati na 18:18 i izboriti produžetke.
Nakon toga, imali su Banjalučani i prednost 18:19, ali su igrači Konjuha uspjeli preokrenuti rezultat na 20:19 i zakazati veliko finale protiv Izviđača.

U utakmici za 3.mjesto Kozara je savladala Banjaluku rezultatom 19:14 (8:7).
Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj utakmici, a Banjalučani su zapucali penal na isteku prvog dijela.
U drugom poluvremenu puno bolja igra Kozare koja je zasluženo slavila i osvojila 3.mjesto.

U finalnom susretu sastali su se Izviđač i Konjuh.
Tokom cijelog turnira Izviđač je djelovao najuvjerljivije i sa dosta samopouzdanja je dočekao finalni susret.
Sa druge strane igrači Konjuha su u grupi odigrali tri izuzetno teške utakmice, a danas su tek nakon produžetaka u polufinalu savladali Banjaluku.
Sve to je uticalo da igrači Konjuha ne budu na prepoznatljivoj i očekivanoj razini.
Izviđač je u finalu djelovao svježije, sa puno više energije, a od samog početka je apsolutno nametnuo svoj sistem igre.
U odbrani su dvojka i petica blago izašli naprijed i agresivnom odbranom, tjerali su igrače Konjuha da napadaju kroz sredinu, gdje su stameni igrači odbrane na pozicijama tri i četiri sa lakoćom zaustavljali jalove napade Konjuha.
Sve što je došlo do vrata Izviđača, golman Ljubušaka je ukrotio.
Svaka oduzeta lopta pretvarala se u polukontru i kontru, pa je već u prvih 10’ sve bilo riješeno kada su Skauti poveli 9:1.
U nastavku gledali smo mirniju igru sa obije strane, a prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 21:9.
U drugom poluvremenu odrađivanje posla za konačnih 32:22 i zasluženo slavlje Ljubušaka.

Čestitamo svim sudionicima ovogodišnje završnice, a naročito osvajačima medalja.