RK”Gračanica-2”-RK”Rudar” Banovići 35:33 (13:17)

PFL-Sjever 13.kolo

U prvom poluvremenu igrači Rudara pružili su mnogo bolju igru od naših momaka.
Gusta, pokretljiva odbrana uz veliku želju i borbenost sprečavala je naše nestrpljive igrače da lako postižu golove.
Sa druge strane, Banovićani su strpljivo gradili napade, a naša blaga odbrana bez napravljenog faula i bilo kakvog žara omogućavala je gostima da lako poentiraju.
U 16’ trener Mujić kod rezultata 10:15 pozvao je time-out ne bi li razbudio naše igrače, ali se do kraja poluvremena ništa značajnije nije promjenilo, ni u odnosu prema igri, niti u rezultatu.
Prednost gostiju kretala se od 3 do 6 golova razlike, a poluvrijeme je završeno zasluženim vođstvom gostiju i rezultatom 13:17.

U drugom dijelu sa dva vezana gola vraćamo se u igru, ali nakon toga vraćamo se starim navikama, pa Rudar vrlo brzo ide na +5.
U 38’ nakon time-outa gostiju bilježimo rezultat 17:23.
Slijedi period angažovanije igre, pa u 42’ imamo napad na 21:24, ali nakon ishitrenog šuta sa 10 metara, ponovo bivamo kažnjeni.
Na vremenu 44’00” i rezultatu 23:25 trener gostiju Hadžić poziva treći time-out.
Kada u 47’ Rudar ne koristi penal
uspjevamo poravnati na 26:26.
Na vremenu 48’15” trener Mujić poziva time-out.
Konačno u 50’ vodimo 29:28.
Ovaj rezultatski preokret gostujuća klupa nezadovoljna suđenjem nije baš sportski podnijela, pa je u jednom momentu bio neizvjestan i nastavak utakmice.
Kao kompromisno rješenje isključen je službeni predstavnik gostiju, pa je utakmica nastavljena.
Naši momci vješto koriste brojčanu prednost u polju i u 53’ vode 32:28.
Na vremenu 56’43” trener Mujić poziva posljednji time-out kod rezultata 33:31 da smiri ekipu i da utakmicu privede kraju.
Završilo je 35:33 za tešku, ali zasluženu pobjedu.

Ekipa Rudara predstavila se kao vrlo borbena momčad sa par odličnih pojedinaca.
Evidentno je bilo da im je u drugom poluvremenu ponestalo snage, što su naši razbuđeni igrači u drugom dijelu iskoristili.
Čestitamo svim sudionici današnjeg meča, a gostima želimo sretan put kući.