RK”Gračanica”-RK”Maglaj” Maglaj 31:25 (12:14)

PLM 10.kolo

Večeras u Gračanici odigrali smo pravu prvenstvenu utakmicu protiv odlične ekipe iz Maglaja.

U prvom poluvremenu obije ekipe igraju dosta nervozno sa dosta tehničkih grešaka pa je kao plod takve igre rezultat u 10' glasio 2:2.

Serijom 3:0 u 14' prvi puta imamo osjetniju prednost 6:3.

Zahvaljujući prije svega našim greškama gosti u 18' zasluženo poravnavaju na 7:7.

Slijedi period igre gol za gol sve do 25' kada ponovo imamo prednost 11:10.

U samom finišu igrači Maglaja prave dvije mini serije od po 0:2 i na odmor odlaze prednošću od dva gola ralike 12:14.

Drugi dio otvaramo sa dva vezana gola i u 33' rezultat je 14:14, a stvari kreću od početka.

Slijedi period igre u kojem se ponovo igra gol za gol, a prednost je održavala ekipa Maglaja.

Tek u 40' naši momci uspjevaju vezati dva gola i povesti 19:18, ali ni gosti se nisu predavali pa su dva puta uspjeli hvatati priključak tako da je u 43' bilo 20:20, a utakmica potpuno otvorena.

I onda, slijede prelomni minuti u kojima naši momci igraju nevjerovatno angažovanu i požrtvovanu odbranu uspješno se braneći, a kroz kontre i polukontre efikasnom igrom prave razliku.

Serijom 5:0 u 48’ idu na 25:20 i činilo se da je otpor Maglaja u potpunosti slomljen.

Trener Doborac u tom trenutku mjenja dobar dio postave želeći da odmori nosioce igre za sami finiš, što Maglaj vješto koristi sa dva vezana gola smanjuje našu prednost i nakon toga ima napad za samo -2.

Međutim, taj napad ne koristi, pa naši momci premda u dva navrata igraju sa četiri igrača u polju, održavaju prednost od 3-4 gola razlike, a onda u samom finišu serijom 3:0 prave nedostižnu prednost 30:24.

Završilo je na kraju 31:25 u utakmici koja je bila puno neizvjesnija nego što to konačan rezultat kazuje.

Ekipa Maglaja pokazala se u odličnom izdanju i sigurno da nikom neće biti lak protivnik u nastavku šampionata.

Naši igrači odlično su odradili drugi dio utakmice, a gračanička publika i večeras je bila izvanredna.

Već u srijedu naši momci igraće zaostali susret 9.kola kada gostuju kod lidera Izviđača u Ljubuškom.