RK”Izviđač”-Ljubuški-RK”Gračanica” 31:22 (14:10)

PLM 9.kolo

Večeras u Ljubuškom odigrali smo zaostalu utakmicu 9.kola PML protiv lidera Izviđača.

Utakmicu smo najavili kao derbi jesenjeg dijela prvenstva, ali nažalost nismo opravdali naš optimizam i večeras smo potpuno zasluženo visoko poraženi. Već u samom otvaranju utakmice Izviđač lako pravi razliku 3:0. Slijedi period igre kada igramo bez dva isključena igrača Tufekčića i Džinovića, ali uspjevamo držati rezultatski priključak, a bilo je 4:3. “Skauti” prave seriju 2:0, ali i mi uzvraćamo istom mjerom i imamo igrača više u polju. Rezultatsku neizvjesnost režiramo sve do rezultata 8:7, nakon čega domaći prave seriju 5:1 i odlaze na visokih 13:8. U tom periodu oba trenera koriste po jedan time-out. Do kraja poluvremena igra se gol za gol, a prvi dio Izviđač rješava u svoju korist 14:10.

Treba reći da smo u ovom dijelu igre izgledali dosta jalovo u napadu, naši bekovi igrali su daleko od gola domaćina, nije bilo brze lopte, nije bilo okomitih napada, alibi šutevi pod prijetnjom pasivnog napada bili su lak plijen golmana domaćih Suljevića, a sve što smo napravili bilo je par dobrih pasova na pivote. Krila su bila odsječena i praktično bez učinka. Sa druge strane ni u odbrani nismo pokazali dovoljnu agresivnost, ali smo na golu imali odličnog Džanbegovića koji je bio najzaslužniji za koliko toliko aktivan rezultat nakon 30'.

Drugi dio otvaramo golom i odbranom penaltika, nakon čega se igra gol za gol, da bi nakon dva vezana gola domaćih u 40’ trener Doborac pozvao 2.time-out kod rezultata 18:13. Samo što smo krenuli sa napadom Vukšić uzima iz ruku loptu našem igraču i pogađa prazan gol, a slične situacije ponavljaće se i u nastavku. U 41’ sve je praktično bilo rješeno, rezultat je bio 19:13, a govor tijela naših igrača najbolje je ilustrovao večerašnji kapacitet ekipe. Već u 46’ trener Doborac kao rijetko kada koristi i 3.time-out, ne bi li “razdrmao” našu indisponiranu ekipu, ali svi njegovi pokušaji i rokade koje je poduzimao nisu nailazile na plodno tlo jer igrači jednostavno nisu primali informacije. U istoj minuti bilježimo i najveće vođstvo domaćina 22:14. Do kraja utakmice lišene svakog uzbuđenja, ekipe su odrađivale posao. Izviđač je neprestano održavao prednost od 6 do 8 golova prednosti, a završilo je 31:22 za večeras mnogo bolji Izviđač.

Mi nemamo vremena za jadikovanje, uslijedića analiza ovog susreta, kojeg moramo biti svjesni, ali ga i što prije zaboraviti jer već u subotu nas očekuje još jedno teško gostovanje ovaj puta u Vogošći.

Čestitamo ekipi Izviđača na zasluženoj pobjedi, a mi se okrećemo novom susretu 11.kola PML.