RK”Leotar” Trebinje-RK”Gračanica” 28:25 (11:14)

PLM 5.kolo

Večeras u Trebinju odigrali smo jedan od derbija 5.kola PLM.

Premda smo veći dio susreta bili u vođstvu i imali utakmicu pod kontrolom, domaćinima je bilo dovoljno da posljednjih 10-tak minuta odigraju kako znaju i na kraju zasluženo slave.

Krenimo redom.

Angažovanom i odgovornom igrom bolje otvaramo susret i u 13' imamo prednost 4:8.

Igra Leotara bila je bezidejna i jalova, a klupa domaćina energiju je trošila komentarišući i negodujući na svaku sudijsku odluku.

Nakon što je službeni predstavnik Leotara u 11' dobio žuti karton, tenzije su se smirile, a domaći su počeli igrati puno bolje.

Serijom 4:0 Leotar u 20' poravnava, a u 25' u potpunosti preokreće rezultata i ima prednost 11:10.

U posljednjih 5' prvog dijela zarađujemo čak 4' isključenja, ali odličnom igrom baš u tom periodu uspjevamo napraviti seriju 0:4 i na odmor otići sa prednošću 11:14.

U drugom dijelu sve do 40' održavamo prednost od 1-3 gola razlike kada je bilo 17:20.

U 51' vodili smo 21:23 i u potpunosti kontrolisali igru.

Od tog momenta na terenu je postojala samo jedna ekipa, ona domaćina.

Serijom 4:0 Leotar prelazi u vođstvo 25:23 u 56', a mi nismo uspjeli poravnati minut ranije ni sa penala.

U 59' ponovo imamo priliku uhvatiti priključak sa penala, ali i ovaj puta smo bili jalovi.

Do kraja Leotar postiže dva vezana gola i odlazi na previsokih 28:25 za zasluženu pobjedu.

Mi večeras nismo bili pravi, nekoliko igrača bilo je potpuno indisponirano, a sa takvom igrom u Trebinju se bodovi ne osvajaju.

Slijedi reprezentativna pauza, a onda u srijedu 19.10.2022.g. u goste nam dolazi Gradačac.