RK"Gračanica”-RK"Gradačac" Gradačac 36:27 (15:12)

PLM 6.kolo

Večerašnja utakmica počela je odavanjem pošte za preminulog istaknutog sportskog radnika Semira Demirovića.

Navijači oba kluba napravili su sjajnu sportsku atmosferu i do kraja su bodrili svoje klubove.

Gradačac je večeras bio oslabljen neigranjem golmana Demirovića koji se sinoć povrjedio na treningu.

Treba odmah istaći da konačan rezultat ne odražava sam tok utakmice i da je sve do sredine drugog dijela Gradačac bio ravnopravan protivnik.

Pokazali su gosti da su dobro fizički i trkački pripremljeni, da su disciplinovani i da nikome u ovoj sezoni neće biti lagan protivnik, ali krenimo redom.

Nakon našeg početnog vođstva od 2:0, Gradačac konsoliduje svoje redove i u 9' vodi 3:4.

Sve do 19' gosti održavaju prednost od jednog gola razlike kada je bilo 8:9.

Serijom 4:0 naši momci prelaze u vođstvo 12:9 u 23'.

Najveću prednost imali smo kod rezultata 14:10, a poluvrijeme je završilo 15:12.

Nakon naše serije od 3:0 i vođstva 18:13 početkom drugog poluvremena činilo se da smo prelomili utakmicu, ali tako nisu mislili igrači Gradačca.

Angažovanom i efikasnom igrom gosti uzvraćaju istom mjerom i u 39’ na semaforu je 20:18.

Sve do 43’ utakmica je neizvjesna i otvorena, a mi smo održavali razliku od 2 do 3 gola prednosti.

Nakon toga slijedi odlična igra naših momaka u odbrani i efikasna u napadu i nakon serije 8:0 u 53’ imamo i najveću prednost 31:21 kada je meč praktično bio riješen.

Do kraja utakmice, bilježimo jedan nehotičan start iskusnog Sarajlića nad Lasicom koji je sankcionisan crvenim kartonom.

Utakmica je završila rezultatom 36:27 za našu ekipu.