RK"Iskra" Bugojno-RK"Gračanica" 26:29 (13:12)

PLM 7.kolo

Večeras u Bugojnu odigrali smo pravu mušku utakmicu i potpuno zasluženo slavili vrijednu pobjedu.

Kao što smo očekivali dočekala nas je odlična ekipa Iskre i već sad možemo konstatovati da će rijetki slaviti u Bugojnu.

Cijelo prvo poluvrijeme gledali smo rovovsku bitku u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu postižući golove u serijama, a nijedan tim nije napravio veću razliku od +2.

Poluvrijeme je završeno rezultatom 13:12 za domaći sastav.

U drugom poluvremenu sve do 51' gledali smo sličnu utakmicu, a u tom momentu Iskra je imala prednost 23:21.

U 52' trener domaćih poziva time-out, a naši momci dobijaju upute trenera Doborca da iz odbrambene formacije 6-0 pređu u 4-2 i u narednih 5 minuta pravimo seriju 0:5 čime praktično rješavamo pitanje pobjednika.

Na kraju je završilo 26:29 za naše momke.

Treba istaći da je večeras pobjedilo veliko srce i želja naših momaka koji su se bespoštedno borili za svaku loptu.

Posebno ćemo istaći doktora Adija Džinovića koji se uprkos velikoj rasjekotini na nosu vratio u igru i pokazao kako se bori za dres Gračanice.

I Stefan Trkulja se nakon neugodnog iščešenja ramena vratio u igru, a veliku podršku pružamo našem reprezentativcu Nikoli Jeremiću koji je prilikom postizanja 14.gola za našu ekipu nezgodno doskočio i povrijedio fibulu.

Nikoli želimo brz oporavak, čestitamo svim našim momcima koji su večeras pokazali karakter, a domaćinima se zahvaljujemo na gostoprimstvu i odličnoj atmosferi.

Ponosni smo na ove momke i oni su istinska vrijednost našeg kluba!

U narednom vikendu u Gračanicu dolazi Evropa, vidimo se!