RK”Krivaja” Zavidovići-RK”Gračanica” 24:22 (12:10)

PML 13.kolo

PML 13.kolo

RK”Krivaja”-RK”Gračanica” 24:22 (12:10).

Večeras u Zavidovićima odigrali smo zaostalu utakmicu 13.kola.

Nakon našeg početnog vođstva 1:3 u 6' u naredne 4 minute Krivaja pravi seriju 5:0 i u 10' vodi 6:3, a trener Doborac poziva 1.time-out.

Na naš jedan, domaćin postiže tri gola i u 20' ima prednost od 9:4.

Ne pamtimo kada je naš trener u 18' pozvao 2.time-out, pa ova činjenica najilustrativnije govori kako smo grozno igrali prvih 20'.

Nešto boljom igrom u posljednjoj trećini prvog poluvremena uspjevamo da spustimo prednost Krivaje na 12:10, što je u odnosu na ono što smo prikazali u prvom dijelu bio odličan rezultat.

U prvih 30' ni igrači Krivaje nisu pokazali neku posebnu igru, ali su imalo mnogo bolji voljni momenat i zasluženo su vodili.

Drugo poluvrijeme otvaramo boljom igrom zahvaljujući kojoj u 40’ poravnavamo na 15:15 i potpuno se vraćamo u igru.

U 43’ nakon već opisanog vođstva sa početka utakmice prvi puta vodimo 17:16, premda ni u tim trenucima nismo igrali na nekom zavidnom nivou.

Sa dva vezana gola Krivaja vraća prednost, nakon čega se sve 51’ igra gol za gol kada bilježimo posljednje izjednačenje 19:19.

U narednih 6 minuta, igramo jalovo i nedorečeno, Krivaja radi seriju 3:0 i pravi ogromnu prednost u samom finišu meča.

Mi uzvraćamo sa dva vezana gola i utakmica ponovo poprima karakter neizvjesne.

Ipak, do kraja domaći igrači ne ispuštaju stečenu prednost i u zadnjoj sekundi postižu konačan rezultat 24:22.

Krivaja je večeras u jednoj slaboj i nekvalitetnoj utakmici sa puno tehničkih grešaka i promašaja bila bolja i zasluženo je pobjedila.

Naši momci nisu pružili očekivanu igru i nismo bili na potrebnom nivou da večeras slavimo u Zavidovićima.

Pred nama je novi težak ispit u subotu kada gostujemo u Živinicama.

I ovaj puta svjetla tačka našeg kluba bili su naši fenomenalni navijači koji su nam 60’ davali podršku na jedan sportski način na čemu im se zahvaljujemo.