RK”Konjuh” Živinice-RK”Gračanica” 24:28 (12:14)

PML 15.kolo

Večeras u Živinicama odigrali smo komšijski derbi protiv do sada na domaćem terenu nepobjedivog Konjuha.

Pobjedili smo, zasluženo, ali ono što ćemo prvo apostrofirati jeste fenomenalna atmosfera koju su napravili navijači oba kluba.

Moramo se kao gosti zahvaliti domaćinima i njihovim navijačima na fer i sportskom dočeku i ponašanju, a isti tretman će kao i do sada i Konjuh imati u Gračanici.

Naravno, posebnu zahvalnost dugujemo našim navijačima koji su i danas pokazali kako se voli i navija za svoj klub.

Nakon što su domaćini otvorili utakmicu početnim vođstvom, serijom 0:3 preuzimamo rezultatsku inicijativu koju smo održavali cijelo prvo poluvrijeme.

Naša prednost kretala se od 1 do 3 gola prednosti, sve do 25' kada nakon serije 0:3 imamo najveću prednost 9:13.

Međutim, igrači Konjuha vrlo brzo uzvraćaju istom mjerom i vraćaju reultatsku neizvjesnost.

Ipak, u samom finišu uspjevamo postići gol, a nakon toga se i odbraniti za zasluženo vođstvo nakon 30' igre, a bilo je 12:14.

Drugo poluvrijeme počinje golom domaćina, koji smanjuje našu prednost na samo gol zaostatka.

Slijedi period igre gol za gol, nakon čega naši momci prave seriju 1:5 i u 42’ imaju veliku prednost 16:21.

Nije Konjuhu pomogao ni time-out koji je trener Kadić pozvao u 41’.

Mi smo u tom periodu igrali perfektno u oba pravca, ali Konjuh je još jednom pokazao da je ekipa sa karakterom.

U narednih osam minuta “Narandžasti” prave seriju 5:1 i u 50’ rezultat je 21:22

Sa dva vezana gola, ponovo pravimo osjetniju razliku, ali se Konjuh mini serijom 2:0 po ko zna koji puta vraća u meč.

Na semaforu je rezultat bio 23:24, a igrao se 54’.

I onda u samoj završnici, igramo odličnu odbranu, igrači Konjuha prave nekoliko tehničkih grešaka, koje kažnjavamo efikasnim polukontrama i serijom 0:4, pravimo maksimalnu razliku 23:28 u 58’.

Do kraja utakmice Konjuh postiže još jedan gol za konačnih 24:28.

Bila je ovo naša najbolja ovosezonska predstava i vjerovatno da smo imali kontinuitet ovakvih igara naš bodovni saldo bio bi još deblji.

U srijedu igramo zaostali meč 14.kola koji će ujedno biti i posljednji meč ovog dijela prvenstva, pa koristimo i ovu priliku da pozovemo naše vjerne navijače na oproštajnu utakmicu u 2022.godini.